Taylor & Francis - Open Access Institutional Agreement

11.08.2022
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zawarł umowę na zapewnienie dostępu do programu publikowania otwartego Taylor&Francis Group
więcej o Taylor & Francis - Open Access Institutional Agreement
De Gruyter - Open Access Institutional Agreement

10.08.2022
14 lipca 2022 r. wyczerpała się kwota złożonego przez uczelnię depozytu
więcej o De Gruyter - Open Access Institutional Agreement

de-gruyter--1

10.08.2022
więcej o de-gruyter--1

06.07.2022
24 czerwca 2022 r. Minister Edukacji i Nauki potwierdził zamiar finansowania w 2022 r. licencji WBN kontynuowanych na podstawie dotychczasowych umów wieloletnich oraz na podstawie nowych umów, które mają być zawarte zgodnie z wytycznymi MEiN. 30 czerwca ICM wydał komunikat, w którym informuje m.in. o programach publikowania otwartego w 2022 r.
więcej o Programy publikowania otwartego w ramach licencji Wirtualnej Biblioteki Nauki w roku 2022. Komunikat ICM z dnia 30 czerwca 2022 r.
Otwarty dostęp do czasopism AAS

20.04.2022
Od 1 stycznia 2022 r. wszystkie czasopisma Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego (American Astronomical Society - AAS) są w pełni otwarte (OA). Oznacza to, że zarówno archiwalne jak i najbardziej aktualne artykuły publikowane w czasopismach AAS są natychmiast dostępne do swobodnego czytania bezpłatnie dla każdego.
więcej o Otwarty dostęp do czasopism AAS