Informujemy, że z dniem 28.10.2022 r. część A programu publikowania otwartego Elsevier została zamknięta.

27 października 2022 r. ICM wydało komunikat o zamknięciu z dniem 28.10.2022 r. części A programu publikowania otwartego, co wynika z wyczerpania prawdopodobnej puli artykułów na 2022 r., która zostanie określona w ramach negocjowanej jeszcze nowej umowy na licencję krajową Elsevier 2022-2024. Przypominamy, że program A (publikacja bez opłaty APC dla autora) był oferowany tylko dla artykułów wysłanych do recenzji w 2022 r. Program B (publikacja z obniżoną opłatą APC dla autora), który jest oferowany dla artykułów wysłanych do recenzji przed 2022 r., będzie wciąż działał. Nowa pula programu A będzie dostępna od początku 2023 r. dla artykułów wysłanych do recenzji w 2023 r. (Więcej informacji na stronie WBN).

Taylor & Francis - Open Access Institutional Agreement