100% czasopism Royal Society of Chemistry w OA

RSC ogłosiło, że dąży do tego, aby wszystkie 44 czasopisma będące w pełni własnością Royal Society of Chemistry stały się otwarte w ciągu najbliższych 5 lat.

Deklaracja Wydawnictwa Royal Society of Chemistry, czyni je pierwszym wydawcą chemii i jednym z pierwszych wydawców społecznych, którzy zobowiążą się do w pełni otwartego dostępu w przyszłości.

Otwarty dostęp jest sednem misji RSC, aby pomóc naukom chemicznym uczynić świat lepszym miejscem. Bezpłatny, nieograniczony globalny dostęp do wszystkich najnowocześniejszych badań opublikowanych w czasopismach Royal Society of Chemistry jest kluczowym elementem tego, zgodnym ze strategią organizacyjną RSC, która podkreśla kluczową rolę współpracy i otwartego dzielenia się wiedzą naukową w rozwiązywaniu problemów stanowiących globalne wyzwania, od chorób po zmiany klimatu. Kraje „Globalnego Południa”, najbardziej dotknięte tymi problemami, to często te, które mają najmniejszy dostęp do tak istotnych informacji; Open Access gwarantuje, że każdy i wszędzie ma ten sam potencjał dostępu do najnowszych odkryć i przyczyniania się do nich, co prowadzi do lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Celem Royal Society of Chemistry jest partnerstwo z instytucjami na całym świecie w celu opracowania nowych modeli otwartego dostępu. Zamiarem RSC jest dążenie w kierunku modelu, w którym autor nie ponosi opłat za przetwarzanie artykułów. Będzie to możliwe tylko przy zaangażowaniu i współpracy międzynarodowych partnerów, w tym instytucji, korporacji i fundatorów oraz objęcie większości światowej społeczności autorów umowami instytucjonalnymi lub na poziomie sponsorów.

Komunikat RSC

Material źródłowy / ABE Holding S.A.